0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Mot i vranët e me reshje shiu e bore në Kosovë

Sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët. Vende-vende është paraparë të ketë riga shiu dhe reshje bore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të sillen ndërmjet -1 dhe 1 gradë Celsius ndërsa ato maksimale ndërmjet 3 dhe 5 gradë Celsius.

Do të ketë erë nga drejtimet e ndryshme, e lehtë dhe lokalisht mesatare deri e fortë.

Më Shumë

Policia rrit sigurinë ndaj Totajt (VIDEO)

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, është kanosur të martën mbrëma nga një qytetar. Sipas policisë, pronari i një shtëpie që për gati 10...

ATK-ja krijon mundësinë e pagesës me këste për obligimet tatimore

Pas dyfishimit të tatimit të pronave, Administrata Tatimore e Kosovës (ATK), ka bërë të ditur se ata që kanë vështirësi për t’i paguar obligimet...

Lajmet e Fundit