-6.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Vdes avokati, Hajrip Krasniqi

Oda e Avokatëve të Kosovës ka bërë të ditur se sot ka vdekur avokati Hajrip Krasniqi.

Krasniqi ishte edhe kryetar i Degës Regjionale në Prizren të Odës së Avokatëve të Kosovës.

Në njoftimin e lëshuar shprehet ngushëllim për familjarët dhe miqtë, si dhe bëhet e ditur se varrimi i të ndjerit do të bëhet nesër në varrezat e qytetit të Prizrenit.

“Oda e Avokatëve të Kosovës, duke qenë shumë krenare me veprën dhe kontributin e dhënë nga Krasniqi, shprehë ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, miqve dhe të gjithë kolegëve të tij”.

“Oda e Avokatëve të Kosovës, do të mbaj mbledhje komemorative për ta nderuar figurën e z. Hajrip Krasniqi, nesër me datë 11.01.2023, në ora 12:00 në Fakultetin Juridik të Universitetit “Ukshin Hoti” në Prizren”, thuhet në njoftim.

Më Shumë

Doli nga shtypi libri “Mediet, etika, raportimet për situatat e ndjeshme, hetimet dhe nocionet juridike në gazetari”, i profesorit Musa Sabedini

Profesori i Fakultetit Media dhe Komunikim, Musa Sabedini, ka botuar librin: “Mediet, etika, raportimet për situatat e ndjeshme, hetimet dhe nocionet juridike në gazetari”,...

Rexhepi: Jam kundër Asociacionit njëetnik, për mua s’është marrëveshje ndërkombëtare

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Emilja Rexhepi, ka folur për takimin e mbajtur në Ambasadën Amerikane ku u diskutua çështja e Asociacionit të Kosovës.   Rexhepi tha se...

Lajmet e Fundit