-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

Mot i vranët sot në Kosovë

 

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me riga shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nuk parashihen ndryshime në fushat termike.

Temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet -2 dhe 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ndërmjet 4 dhe 7 gradë Celsius.

Do të ketë erë nga drejtimet të ndryshme, e lehtë dhe lokalisht mesatare deri e fortë.

Më Shumë

Kërcënohet një vajzë në Prizren

Një vajzë është kërcënuar në Prizren. Policia ka arrestuar të dyshuarin. Njoftimi Prizren  21.01.2023 – 15:00. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se është kanosur nga i dyshuari mashkull...

Ngacmohet seksualisht një 28 vjeçare në Prizren

Një 28 vjeçare është ngacmuar seksualisht në Prizren. Ajo ka kërkuar ndihmë nga policia. Prokuroria ka filluat hetimet.    

Lajmet e Fundit