-1.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Mot me diell dhe vranësira, vende-vende riga shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik.

IHK njofton se në këto kushte do të mbajë mot me diell dhe vranësira të çrregullta të cilat vende –vende kanë mundësi të shoqërohen me reshje të dobëta dhe të izoluar shiu.

Kjo situatë e krijuar barike mund të sjell edhe shkarkime rrufesh nëpër disa zona, kryesisht përreth zonave të larta.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-23 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-6m/s

Më Shumë

BQK thirrje për paratë e falsifikuara: Furnizim vetëm përmes bankave

Banka Qendrore e Kosovës nëpërmjet një komunikate për media ka bërë thirrje për kujdes të shtuar për qarkullimin e monedhave të falsifikuara. Thirrja e...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut miraton marrëveshjen për projektimin e rrugës Tetovë – Prizren

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e së martes e ka miratuar marrëveshjen për projektimin e rrugës Tetovë – Prizren. Njoftimi u bë nga...

Lajmet e Fundit