25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Moti sot

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat vende-vende parashihen të shoqërohen me riga shiu të intensitetit të dobët.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 2 deri në 4 gradë celsius, ndërkaq maksimalet do të arrijnë deri në 14 gradë

Më Shumë

Krasniqi: Më 5 gusht do të shkruajmë histori

Haxhi “Robin” Krasniqi synon ta jetojë ëndrrën e tij të kamotshme për të boksuar dhe për të fituar në vendin ku i rrahë zemra,...

Nagavci paralajmëron ndërtimin e çerdheve në katër qytete, jep detaje për ndarjen e 70 bursave

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka thënë se janë në proces të ndërtimit të katër çerdheve të reja në Prizren,...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit