12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Arrestohet furrxhiu, bashkë me bukët shiste dhe drogë

Një 35-vjeçar shqiptar është arrestuar në Itali për trafik droge. Sipas mediave italiane, 35-vjeçari, që figuronte si pronar i një furre buke në Gjenova, kishte zgjedhur që të shiste edhe lëndë narkotike bashkë me bukët.

Gjatë kontrollit në biznesin e tij u gjetën disa kilogram hashash, të fshehura brenda magazinës ngjitur me furrën e bukës.

Për më tepër, në shtëpinë e të dyshuarit janë gjetur 9 mijë euro cash, që besohet se janë të ardhura nga shitja e drogës.

Shqiptari është arrestuar dhe është në pritje të seancës së menjëhershme të verifikimit.

Më Shumë

Kampioni ukrainas i boksit vritet nga rusët pranë Bakhmut

Një kampion ukrainas i boksit është vrarë duke luftuar me rusët në vijën e frontit. Oleksandr Onyshchenko, i cili ishte në ekipin kombëtar të vendit,...

Neymar kontaktohet nga Guardiola

Mes tensioneve në rritje mes Neymarit dhe Paris Saint-Germainit, si me tifozët ashtu edhe me drejtuesit e klubit, futbollisti mund të largohet në afatin...

Lajmet e Fundit