2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Moti sot: I vranët dhe me diell, temperaturat deri në 14 gradë Celsius

Të enjten në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në fushat termike nuk parashihet të ketë ndyshime, pasi që do të regjistrohen temperaturat e ditës paraprake, përveç minimaleve të cilat parashihen të jenë lehtësisht më të ulëta.

Minimalet 2 dhe 4 gradë Celsius, mdërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11 dhe 14 gradë Celsiusm njofton IHMK-ja

Më Shumë

Murati: Për vitin 2024 komunat do të kenë mbështetje rekord me buxhet

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka njoftuar se për vitin 2024 komunat do të kenë mbështetje rekord me buxhet. “Për 2024, komunat do të kenë...

Kurti: Sektori privat themeli i zhvillimit ekonomik e shoqëror

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, tha se sektori privat parqet themelin e rritjes së zhvillimit dhe progresit të ekonomik e shoqëror të...

Lajmet e Fundit