25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Moti sot: I vranët e me intervale me diell – temperaturat deri në 22 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se këtë të premte parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin në mes 6 dhe 9 gradë Celsius, kurse maksimalet ndërmjet 17 dhe 22 gradë Celsius.

“Do  të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi i juperëndimit deri në mesatare”, thuhet në njoftimin e IHMK-së, transmeton Klankosova.tv.

Ndërsa, për sa i përket vikendit, IHMK-ja bëri të ditur se parashihet të ketë rritje të temperaturave.

Më Shumë

Lajmet e Fundit