18.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Në Trepçë nuk ndriçon Ylli

Trepça ka shënuar fitore ndaj Yllit në ndeshjen e tretë finale me shifrat 85-78.

Çerekun e parë e dominoi Ylli me shifrat 21-11, teksa në të dytin mitrovicasit u kthyen fuqishëm duke triumfuar 26-10.

Megjithatë, suharekasit u këndellën në periodën e tretë 23-18, por çereku i fundit 30-24 ishte përcaktues në fitoren e Trepçës, me shifrat 85-78.

Ndeshja e radhës zhvillohet në Suharekës, me Trepçën nëse shënon fitore do të shpallet kampione.

Më i dalluari në fitoren e mitrovicasve ishte Kevin Capers, me 19 pikë, shtatë kërcime dhe shtatë asistime.

Ai u ndihmua nga Darnell Edge, me 15 pikë, gjashtë kërcime dhe gjashtë asistime.

Ndërkohë te Ylli u shqua Alonzo Verge Jr, me 28 pikë, dy kërcime dhe pesë asistime.

Ndryshe ‘Xehetarët’ kërkojnë trofeun e katërt për këtë edicion, pas Kupës, Superkupës dhe Ligës Unike dhe titullin e pestë në histori, derisa therandasit titullin e tretë në histori, pasi më 2021 dhe 2022 u shpallën kampionë të Kosovës.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

Më Shumë

Ballkani dhe Prishtina luftojnë sot për trofeun e Kupës së Kosovës

Pasi fitoi titullin e kampionit, Ballkani do të synojë që ta pasurojë sezonin edhe me një trofe tjetër. Skuadra e Ilir Dajës do të...

Në manifestimin ‘Stinët Poetike’ në Prizren, prezantohet poeti Hazir Luta

Shoqata për Kulturë dhe Art 'Fidani' në Prizren ka organizuar manifestimin letrar 'Stinët Poetike', duke sjellë në vëmendje krijimtarinë e shquar të poetit nga...

Lajmet e Fundit