12.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Moti sot: I vranët, temperaturat deri në 15 gradë Celsius

Moti sot mbi Kosovën do të jetë kryesisht i vranët.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, do të ketë edhe kushte për reshje, e po ashtu n? shumë zona do të ketë edhe intervale me diell.

IHMK bën të ditur se të enjten më 20 prill, temperaturat minimale do të lëvizin nga nga 3 deri në 5 gradë Celsius, derisa ato maksimale do të jenë nga 12 deri në 15 gradë Celsius.

Grafiku në fushat termikie mbetet i pandryshuar dhe konstant

Më Shumë

Festivali “Prizren Rock and Blues Festival” rikthehet edhe këtë vit me emra shumë të njohur — mbahet më 4-5-6 korrik

Festivali “Prizren Rock and Blues Festival” po rikthehet në edicionin e dytë me emra të njohur të muzikës shqiptare dhe ndërkombëtare. Edicioni i këtij viti...

Rike Roçi i jep fund lidhjes: Mbaroi sapo dola

E ftuar në ‘Wake Up’ mëngjesin e sotëm ishte Rike Roçi, e cila është eliminuar së fundmi nga formati më i ndjekur ‘BBV3’. Ajo ka...

Lajmet e Fundit