13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Ylli fiton dhe ngushton serinë gjysmëfinale në 2:1

Golden Eagle Ylli e ka mposhtur Pejën, duke e ngushtuar serinë gjysmëfinale të Play-offit në 2:1.

Në ndeshjen e të mërkurës suharekasit kanë shënuar fitore me rezultat 104:107 (14:25, 28:18, 19:29, 43:35).

Dhjetë minutat e fundit ishin drama e vërtetë e ndeshjes, me skuadrat që ishin shumë të balancuara në kuptim të pikëve, po që në fund Ylli dëshiroi më shumë triumfin.

Te vendasit u dalluan Larry Thomas me 20 pikë, gjashtë kërcime e shtatë asistime dhe Jalen Tate me 23 pikë e katër asistime, kurse te mysafirët u dalluan Henrik Sirko me 22 pikë e dhjetë kërcime dhe Wesley Washburn me 19 pikë, pesë kërcime e pesë asistime.

Ndeshja e radhës do të zhvillohet gjatë fundjavës në Therandë.

Më Shumë

Dy të vdekur dhe pesë të plagosur nga të shtënat me armë zjarri në shkollën e mesme në Virxhinia

Një burrë i armatosur me katër pistoleta vrau dy persona dhe plagosi pesë të tjerë kur qëlloi mbi një turmë pas një ceremonie të...

Pse s’bën t’ia ndajmë sytë Ballkanit

Luke Coffey Javën e kaluar dhuna shpërtheu në veri të Kosovës ndërmjet serbëve etnikë dhe misionit paqeruajtës të NATO-s, KFOR-it. Përleshjet lanë trupat e NATO-s...

Lajmet e Fundit