16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Moti sot me diell në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së shtunë do të mbajë mot me diell.

Sipas IHK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 29-31gradë Celsius, raporton Klan Kosova.

“Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në paralajmërimin e IHK-së.

Reklamë

Bëhu me banesë  në super lokacion, pranë qendrave tregtare Galeria Shopping Mall,  dhe Abi Çarshia, Qëndra Mjeksis Urgjente 100m , Stacioni i Autobusëve 100m.

Mob: +383 44 128 112

Email: info@renelualtahiri.com

Web: www.renelualtahiri.com

Kapet me drogë një i ri në Prizren

Në rrugën “William Walker” në Prizren, gjatë patrullimit në një pikë kontrolli, policia ka ndaluar një veturë, nën dyshimet për gjësende të kundërligjshme. Gjatë kontrollimit...

Juventusi mund të zëvendësojë Pogbanë? Zbulohet emri i parë në listën e bardhezinjve

E ardhmja e Pol Pogbasë do të jetë më e qartë javën e ardhshme për shkak se kundër analizat janë planifikuar në 5 tetor...

Lajmet e Fundit