10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Muharremaj: Mësimi në Suharekë po zhvillohet me standardet e kërkuara

Kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka bërë të ditur se procesi mësimor në këtë komunë është duke u zhvilluar normalisht.

Muharremaj më tej ka shtuar se pas vizitës në shkollën “Drita”, Gelancë, ka shtuar se mësimi po vazhdon sipas programit.

Postimi i plotë:

Në mëngjes sapo e vizitova ShFMU “Drita” në Gelancë. Procesi mësimor po vazhdon sipas programit dhe rregullave që i kanë caktuar Ministria e Arsimit dhe Institucionet Shëndetësore.

Ne gjithmonë do ta kemi kujdesin e duhur, që procesi edukativo-arsimor të zhvillohet me standardet e kërkuara.

F

Më Shumë

Varane zbulon dy klubet për të cilat do të ishte i gatshëm të largohej nga United

Raphael Varane ka zbuluar dy klubet për të cilat ai mund të largohet nga Manchester United në të ardhmen. Mbrojtësi francez, i cili u tërhoq...

Krasniqi kujton masakrën në Krushë të Madhe: Mungesa e drejtësisë është plagë e madhe

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka përkujtuar masakrën e Krushës së Madhe e kryer 24 vjet më parë nga forcat serbe. Krasniqi...

Lajmet e Fundit