19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Muja uron gabimisht Bajramin në gjuhën turke

Muja-gabimisht uron turqisht bajraminKryetari i Komunës së Prizrenit dhe njëherit edhe kandidat i PDK-së për këtë komunë ua ka uruar qytetarëve të kësaj ane Festën e Bajramit.

Muja ka uruar në shqip, serbisht dhe në turqisht.

Por në gjuhën turke ka bë bërë një gabim, duke thënë se “Kurban Bajrami i fatit” – Sansli Kurban Bayrami!,transmeton gazeta Express.

Ndërsa në gjuhën turke urimi bëhet në disa mënyra, të tilla si: “Kurban Bayraminiz Kutlu Olsun” apo “Kurban Bayraminiz Mubarek Olsun”.

Më Shumë

Biden – Putinit: Do ta mbrojmë çdo milimetër të territorit të NATO-s

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka paralajmëruar Rusinë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk do të frikësohen nga kërcënimet e pamatura, pasi Vladimir Putin...

Totaj pret në takim kryetarin e PRBK-së, Albert Kinolli

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, priti sot kryetarin e Partisë Rome të Bashkuar të Kosovës, Albert Kinolli, nënkryetarin e kësaj partie Rasim Krasniq dhe...

Lajmet e Fundit