18.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Dubai, ndërpritet shfaqja e filmit me protagonistë Stallone e Schwarzenegger, kishte fyerje në arabisht

74342Ndërpritet shfaqja e filmit me protagonistë Silvester Stallone dhe Arnold Schwarzenegger për shkak të disa fyerjeve në arabisht nga njëri prej personazheve, njoftoi sot e përditshmja “The National”.

Filmi amerikan “Evasion”, i ndaluar për spektatorin nën 18 vjeç, vë përballë njëri-tjetrit aktorët hollivudianë që cilët planifikojnë arratisjen nga një burg futurist.

“Në Dubai, spektatorët, të cilët u rimbursuan për biletat e tyre, u përballën me surprizën e fikjes së papritur të ekranit të kinemasë gjatë shfaqjes së filmit”, citon e përditshmja e Abu Dabit.

Kopjet e filmit u konfiskuan me kërkesë të Këshillit të Medias së Dubait dhe skena në fjalë u pre, ndërkohë që shfaqja e filmit u censurua në dhjetëra kinema të tjera.

Në shumë vende arabe, veprat kinematografike kalojnë përmes shërbimeve të censurës që heqin skenat erotike apo ato të konsideruara si ofenduese.

Më Shumë

Agron Llakaj humb bashkëshorten, fjalët e ndjera të aktorit: Sëmundja e pabesë na e mbylli perden e jetës!

Aktori i njohur i humorit, Agron Llakaj ka humbur bashkëshorten e tij, Konstandinën, si pasojë e një sëmundje. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale,...

Tentoi t’u jap ryshfet zyrtarëve policorë, arrestohet serbi në Vërmicë

Është arrestuar një serb në Vërmicë, i cili dyshohet se gjatë kalimit në kufirin e Kosovë, ka tentuar të jap ryshfet ndaj zyrtarëve policorë. Me...

Lajmet e Fundit