15.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Mungon eksperti financiar, shtyhet gjykimi ndaj ish-drejtorit të Urbanizmit në Prizren

Gjykata e Prizrenit ka vendosur të shtyjë seancën kundër ish-drejtorit të Urbanizmit, Nijaziu Kryeziu, pasi mungoi eksperti financiar.Kryeziu po gjykohet se ka lidhur kontrata pa tenderë me televizionet lokale në kohën sa punonte në Komunën e Prizrenit.

Agim Sheqiri, ekspert financiar paraprakisht kishte njoftuar trupin gjykues të përbër nga kryetarja, Raima Elezi me anëtarët Luan Berisha dhe Gjimshit Galushi se gjendet në një udhëtim zyrtar jashtë vendit.

Për këtë ishte njoftuar i akuzuari Kryeziu me mbrojtësin e tij, Kujtim Kërveshi./kalxo.com


Reklamë

RENELUAL TAHIRI prezenton tipet e banesave në kompleksin “Green Avenue” Blloku B !
Për më shumë informata na vizitoni në pikën tonë të shitjes përballë ‘Premium Park Hotel”.
Si dhe mund të na kontaktoni:
+383 44 128 112 ; +383 49 613 613
Kliko videon 

Më Shumë

Një grua i vdiq vitin e parë të martesës, të dytën e rrëmbeu: Historia e Ismail Qemalit

Më 1864, siç shkruan edhe vetë, Ismail Qemali u martua me një grua nga Konica, e cila vdiq në vitin e parë të martesës,...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut miraton marrëveshjen për projektimin e rrugës Tetovë – Prizren

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e së martes e ka miratuar marrëveshjen për projektimin e rrugës Tetovë – Prizren. Njoftimi u bë nga...

Lajmet e Fundit