-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Mustafa në Bruksel: Merr përkrahje për qeverinë e re nga Joseph Daul

Joseph Daul-Isa MustafaLideri i LDK-së, Isa Mustafa po qëndron në Bruksel. Në takimin me Joseph Daul, kryetar i Partive Popullore të Evropës- ku anëtare është edhe LDK-ja, Mustafa nga ky i fundit ka marrë përkrahje për qeverinë e re, që pritet të dalë nga koalicioni i opozitës kosovare.

”Takim frytdhënës me kreun e LDK-së. Isa Mustafa. Diskutuam për rezultatet e zgjedhjeve prioritetet e qeverisë së ardhshme”, thotë në twtter Daul.

Kryetari Mustafa e ka njoftuar Daul me ecurinë e procesit zgjedhor, me detajet e marrëveshjes së koalicionit të shumicës dhe me prioritetet qeverisëse të koalicionit.

Kryetari Mustafa është zotuar se koalicioni do të punojnë shumë për të çuar përpara procesin e integrimit të Kosovës në strukturat euro-atlantike, se të luftojë me vendosmëri korrupsionin dhe krimin e organizuar dhe se do ta ketë prioritet zhvillimin e ekonomik të vendit.

Daul e ka përgëzuar kryetarin Mustafa për procesin zgjedhor dhe i ka dhënë mbështetje atij dhe LDK-së në synimet politike dhe qeverisëse. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Dashuria, puna dhe paratë, njihuni me parashikimin e Horoskopit për sot

Dashi: Ndërsa Hëna është në Gaforre, mund të ndjeni siklet. Një mik mund t’ju ofrojë dorën e ndihmës për të zgjidhur problemet tuaja. Dëgjoni...

Shtatë raste të dhunës, dy prej tyre në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar së në 24-orëshin e fundit janë raportuar për shtatë raste të dhunës në familje. Ku dy prej tyre ishin në...

Lajmet e Fundit