1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Mustafa: Sot është ditë e madhe për Kosovën

Isa Mustafa LDKKryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës 6 vjetorin e shpalljes së pavarësisë.

“Ju uroj sot, një ditë të madhe, Ditën e Pavarësisë së Kosovës! Para gjashtë viteve institucionet tona shpallën pavarësinë e vendit. Është detyrë e jonë, që këtë vepër monumentale të Presidentit Rugova, të Adem Jasharit e Zahir Pajazitit, të shumë patriotëve e liridashësve, ta ndërtojmë sipas vullnetit tuaj”, shkruan Mustafa në rrjetin social Facebook.

Më Shumë

Zbulohet kasti i filmit për jetën e Michael Jackson

Filmi biografik i shumëpritur për jetën e Michael Jackson vjen më 18 prill 2025 dhe kasti i plotë më në fund është zbuluar. Filmi, i titulluar thjesht...

Limaj kërkon aktivizim në Prizren

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka qëndruar sot në Prizren. Ai ka kërkuar aktivizim nga anëtarët e partisë në këtë qytet. Limaj, ka biseduar me...

Lajmet e Fundit