30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Thaçi: Urime Dita e Pavarësisë

Thaci14-12Hashim Thaçi, kryeministër i Kosovës ka uruar nga thellësia e zëmrës së tij të gjithë qytetarët e Kosovës. Njëherit ai ka falënderuar secilin për sakrificat e dhëna për lirinë e vendit tonë.

Ky është urimi i Thaçit:

Të dashur qytetarë të Kosovës kudo që jeni.

Nga thellësia e shpirtit tim iu uroj Ditën e Pavarësisë dhe iu falënderoj secilin nga ju për sakrificat që keni bërë për lirinë e vendit tonë.

Urime shumë dhe Zoti e bekoftë Republikën e Kosovës dhe qytetarët e saj.

Më Shumë

Përkujtimi i 25 vjetorit të çlirimit të Prizrenit: Homazhe në varrezat e dëshmorëve në Landovicë

Në nderim të heronjve të kombit, kryetari Shaqir Totaj, së bashku me zyrtarë të ekzekutivit, familje të dëshmorëve, përfaqësues të shoqatave të dala nga...

Moti sot: Me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 31 gradë Celsius

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të nivelit të mesëm të Troposferës, të cilat vende -vende mund të...

Lajmet e Fundit