12.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Thaçi: Urime Dita e Pavarësisë

Thaci14-12Hashim Thaçi, kryeministër i Kosovës ka uruar nga thellësia e zëmrës së tij të gjithë qytetarët e Kosovës. Njëherit ai ka falënderuar secilin për sakrificat e dhëna për lirinë e vendit tonë.

Ky është urimi i Thaçit:

Të dashur qytetarë të Kosovës kudo që jeni.

Nga thellësia e shpirtit tim iu uroj Ditën e Pavarësisë dhe iu falënderoj secilin nga ju për sakrificat që keni bërë për lirinë e vendit tonë.

Urime shumë dhe Zoti e bekoftë Republikën e Kosovës dhe qytetarët e saj.

Më Shumë

Kushaj nga SBAShK-u: Ende s’kemi rezultat nëse do të pezullohet greva, Qeveria të procesojë pagat për mësimdhënësit

Anëtari i Këshillit Grevist të SBAShK-ut, Reshit Kushaj, ka thënë se ende s’i kanë marrë rezultatet nga kryetarët e këshillave grevistë komunal për pezullimin...

Prizren: Policia arrestoi dje tre persona të dyshuar për vepra penale

Prokurori i Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 85 aktakuza kundër 91 personave, për vepra të ndryshme...

Lajmet e Fundit