16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Ndahet nga jeta imami nga Prizreni, Behlul Hoxha

Ka ndërruar jetë në moshën 58 vjeçare imami i xhamisë në Vlashnje të Prizrenit, Behlul Hoxha.

Njoftimin mortor për vdekjen e imamit, Hoxha e kanë bërë publik familjarë e tij në rrjete sociale.

Më Shumë

Moti këtë fundjavë, temperatura arrin në 33 gradë

Të shtunën parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira konvektive të cilat vende-vende, kryesisht në Rrafshin e Dukagjinit parashihen te sjellin riga të...

Begaj për Adem Jasharin: Burra të tillë rrallë i lindë historia

Kuvendi i Kosovës ka mbajtur seancë solemne me rastin e 25 vjetorin e çlirimit të vendit. Fjalim rastin mbajti edhe presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj. Ai...

Lajmet e Fundit