-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Ndërmote

Skender Berisha

* Shokut dhe mësuesit tim – Zaim Beqirit

Ndër mote shtrihet urtia jote
e bardhë e pastër si loti
sa rrallë qeshe ndër ato leqe
kujt nuk i the sa shumë hoqe

ndër thinjat e bardha të kohës
mendimi i pjekur plot guxim
shtrihej sa larg e sa pa përtim
bashkë me lutjet e nënëlokes

shoh si zbardh në kujtimin tonë
ti na thoshe t’mos mbetemi vonë
plagë lufte të fshehtë na therrnin
dhe gatuanim shkrimin për lirinë

errët thellë sytë digjnin errësire
burgu i rëndë zemrën s’e trandë
sa jetë të rëndë bënte ajo nënë
që fliste vetmisht veç me atë hënë.

Skender Berisha

Më Shumë

Para transferimit te Bayern, Cancelo ishte refuzuar nga Real Madrid-i

Real Madrid nuk kishte tentuar ta transferonte Joao Cancelo-n, sepse klubi nuk është interesuar për një përmirësim në krahun e drejtë, raporton Marca, duke...

Joao Cancelo bëhet i Bayernit

Futbollisti portguez i Manchester Cityt, Joao Cancelo, është bërë lojtar i ri i Bayernit në një lëvizje befasuese sot, të ditës së fundit të afatit kalimtar...

Lajmet e Fundit