-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

Kurti: Do të jemi konstruktiv si grup parlamentar

?AlbinKurti1205Deputetët e Lëvizje Vetëvendosje janë regjistruar si deputetë të rijnë të legjislaturës së pestë. Lideri i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti tha se do të jenë konstruktiv si grup parlamentar në legjislaturën e ardhshme.

Kurti theksoi se deri të dielën koalicioni LDK-AAK-NISMA duhet të iu përgjigjet nëse do t’i plotësojnë dy kriteret themelore të Vetëvendosjes, në mënyrë që anëtarësia e Vetëvendosjes të vendosë nëse duan të jenë pjesë e koalicionit qeverisës ose pjesë e mbështetjes së koalicionit.
Kurti tha se kjo gjithsesi duhet të bëhet para seancës konstituive.

Më Shumë

“ABI” nga Prizreni ndihmon Skenderajn

Kompania industriale e ushqimit “ABI” nga Prizreni, ka ndarë gjëra ushqimore dhe ka nisur për qytetarët në nevojë të Drenicës. Kështu ka bërë të ditur...

Mjekja Narqize Arenliu-Hoxhaj emërohet si u.d. e drejtoreshës në SHSKUK

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka konfirmuar dorëheqjen e ud.drejtoreshës së deritanishme të këitj institucioni Pranvera Zejnullahu-Racit. Nga SHSKUK kanë bërë të...

Lepuri me doreza

Lajmet e Fundit