14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Në Bruksel për drejtësinë në Veri

Thaci7-03Kryeministrii Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se më 12 prill do të vazhdojnë bisedimet në Bruksel në mes të Kosovës dhe Serbisë, ku do të diskutohet për mundësinë e funksionalizimit edhe më të mirë të sistemit të drejtësisë në veri,shkruan KosovaPress.

“Dje kam diskutuar me baroneshën Catherine Ashton në konferencën e Mynihut, gjithashtu kemi edhe mbështetjen e plotë të SHBA-ve, prandaj, shpresoj dhe besoj se do të arrihet marrëveshja më 12 shkurt dhe do të kemi funksionalizimin e plotë të sistemit të drejtësisë në gjithë territorin e Republikës së Kosovës, gjithmonë sipas Kushtetutës dhe Ligjeve të Kosovës dhe marrëveshjes së 19 prillit”, theksoi Thaçi.

Më Shumë

Dy burra përballen me 15 vjet burg për shkatërrimin e aeroplanit më të madh në botë

Dy burra përballen me 15 vjet burg për shkatërrimin e avionit më të madh në botë, ka thënë Shërbimi i Sigurisë i Ukraine. Ish-drejtori i...

Gjendja shëndetësore e burrit të Shkurte Fejzës, flasin nga spitali i Prizrenit

Një veturë e ka goditur bashkëshortin e këngëtares, Shkurta Fejzës, Hajrush Behlulin. Por gjendja e Hajrush Behlulit është stabile. Kështu ka thënë shefi i emergjencës...

Lajmet e Fundit