22.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

Në Malishevë konfirmohen se janë shëruar edhe tre persona nga koronavirusi

Komuna e Malishevës ka njoftuar përmes një shkrimi adresuar mediave, se tre persona janë shëruar plotësisht nga koronavirusi në Malishevë.

Këtë e kanë konfirmuar vet pacientët dhe familjarët e tyre gjatë komunikimit me shtabin komunal për menaxhimin e situatës me koronavirus në Malishevë.

Tre të shëruarit nga koronavirusi, numrin total e çojnë në 21 gjithsej.

Më poshtë gjeni njoftimin e plotë nga komuna;

“Edhe tre persona të prekur me COVID-19, nga Komuna e Malishevës, janë shëruar plotësisht. Këtë e kanë konfirmuar vet pacientët dhe familjarët e tyre, në komunikimin me shtabin komunal për menaxhimin e situatës me COVID-19 në Malishevë.

Numri i të shëruarave nga Malisheva, po shkon drejt rritjes së vazhdueshme dhe me rastet e sotme, arrin në 21 persona të shëruar, dhe në ditët në vijim ky numër pritet të rritet në vazhdimësi.

Rritja e numrit të të shëruarve na bën të gjithëve të jemi edhe më të kujdesshëm dhe ti zbatojmë të gjitha udhëzimet e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, për kujdes të shtuar për mos përhapjen e COVID-19?, thuhet në njoftim.

Më Shumë

Nxënësi i shkollës në Prizren dërgon mesazhe te drejtori: Kam bërë listën e studentëve që do t’i vras

Një ngjarje jo fort e zakontë ka ndodhur mëngjesin e djeshëm në qytetin e Prizrenit, ku drejtori i shkollës së mesme të mjekësisë ‘Luciano...

Haradinaj: Alarm përjashtimi i Kosovës nga “Defender 2023″

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar lidhur me situatën e fundit pas vendosjes së sanksioneve për Kosovën nga...

Lajmet e Fundit