11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Në Malishevë nuk ka dëme nga dridhjet e tokës

Pasi janë shënuar disa dridhje dhe të cilat janë ndier edhe në Malishevë, nuk janë regjistruar dëme. Po ashtu të gjitha objektet e ndjeshme të cilat kanë mundur të pësojnë dëme nga dridhjet, janë në gjendje të mirë dhe nuk qarje apo dëme. Ekipet komunale, në mëngjes i kanë vizituar të gjitha objektet me rëndësi të veçantë me qëllim të inspektimit për dëme eventuale, bën të ditur Zyra për Informim Publik, përcjell PrizrenPress.

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim dhe Drejtoria e Inspektoratit, me zyrtarët tjerë përgjegjës, i kanë vizituar të gjitha objektet me rëndësi, ku përfshihen urat, dy digat, dhe objektet tjera të larta, por nuk janë vërejtur dëme si pasojë e dridhjeve.

Po ashtu të gjitha shërbimet komunale janë duek u kryer pa problem, edhe furnizimi me ujë të pijshëm është duke u bërë normalisht si dhe furnizimi me rrymë. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Moti sot me pak vranësira dhe intervale me diell

Sot do të mbajë mot kryesisht stabil, me pak vranësira dhe intervale me diell. Sipas parashikimeve të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale të ditës...

Gjuajtje me kallashnikov te shtëpia e “Big Brother”, vritet roja i Top Channel

Mbrëmë në mesnatë është vrarë roja i televizionit Top Channel, pas të shtënave me kallashnikov afër shtëpisë më të famshme në Shqipër, Big Brother...

Lajmet e Fundit