10.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

15 lindje në Prizren

Në repartin e gjinekologjisë të Spitalit të Prizrenit, të hënën kanë ardhur në jetë 15 fëmijë.

Teuta Gurgushka, udhëheqëse e Maternitetit, njofton se prej këtyre lindjeve 8 janë të gjinisë mashkullore, kurse 7 të gjinisë femërore. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Një gazetar ideal

Shkruan: Lutfi Dervishi Nuk ka një botë ideale. Të flasësh për idealizëm në një kohë kur kjo fjalë tingëllon si fyerje rrezikon të ngjash sikur...

Moti sot me pak vranësira dhe intervale me diell

Sot do të mbajë mot kryesisht stabil, me pak vranësira dhe intervale me diell. Sipas parashikimeve të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale të ditës...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit