15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

Në Marash të Prizrenit, konfiskohen 3 gramë marihuanë

Prizren-MarashiTre gramë substancë narkotike e llojit marihuanë janë konfiskuar nga policia në Marash të Prizrenit.

“Policia ka ndalur të dyshuarin, ku gjatë kontrollit tek i njëjti është gjetë dhe konfiskuar substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë në peshe rreth 0.29 gram”, njofton Policia e Kosovës. Rasti me urdhër të prokurorit ka kaluar në procedure të rregullt.

Policia po ashtu njofton se edhe rasti i dytë ka ndodhur në Marash.

“Policia ka ndalur të dyshuarin, ku gjate kontrollit tek i njëjti është gjetur dhe konfiskuar substance e dyshuar narkotike e llojit , marihuanë n ë peshe rreth 2.72 gram”. Me urdhër të prokurorit rasti ka kaluar në procedurë të rregullt. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

“Prizren Fest” anëtare e European Festivals Association

Festivali Ndërkombëtar i Teatrit “Prizren Fest” zyrtarisht është bërë anëtare e European Festivals Association (EFA), shkruan KultPlus. “Jemi të emocionuar dhe krenarë për këtë mundësi...

Moti sot: Me diell dhe vranësira – temperaturat deri në 24 gradë

Këtë të mërkurë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira ku gjatë ditës parashihet të ketë edhe reshje shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin...

Lajmet e Fundit