1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Në një bankë në Prizren deponohen 100 euro false

Në një bankë në Prizren janë deponuar 100 euro false, raporton PrizrenPress

Sipas Policisë, kartëmonedha është konfiskuar dhe me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

“Rr. Zahir Pajaziti, Prizren 17.09.2021 – 13:00. Raportohet se e dyshuara femër kosovare ka deponuar në bankë private një kartëmonedhë prej 100 € të falsifikuar. Monedha është konfiskuar dhe me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raport./PrizrenPress

Më Shumë

Arrestohet personi i kërkuar në Vërmicë

Një person i kërkuar është arrestuar në Vërmicë. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës, përcjell ‘PrizrenPress’ PKK Vërmicë 25.01.2023 – 18:10. Në bazë...

Qeveria ndan 50 euro shtesë për punëtorët e sektorit publik për muajin janar

Qeveria e Kosovës ka ndarë nga 50 euro shtesë për të gjithë punëtorët e sektorit publik. Ministri i Financave, Hekuran Murati, në mbledhjen e qeverisë...

Lajmet e Fundit