14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Në Prekaz marrin obligime të reja

krasniqi-homazhe-prekaz-Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka bërë homazhe tek varrezat e familjes Jashari në Prekaz.

Ai tha se familja Jashari sublimon gjithë sakrificën e bërë për liri dhe pavarësi të Kosovës.

Krasniqi u shpreh se sa herë shkojnë në Prekaz marrin obligime të reja për ndërtimin e shtetit të Kosovës dhe në shërbim të qytetarëve të saj.

Po ashtu, një delegacion i Lidhjes Demokratike të Kosovës, i kryesuar ngaIsa Mustafa kanë bërë homazhe të varezat e familjës Jashari në Prekaz.
Mustafa tha se gjenden në Prekaz për të nderuar sakrificën e familjës Jashari, të cilët dhanë gjiithçka për pavarësinë e Kosovës.

Ai tha se zotohen në këtë ditë, që do të punojnë shumë për ndërtimin e shteti të Kosovës dhe integrimin e tij në Bashkimin Evropian.

Më Shumë

Vetëvendosje: Mungesa e koordinimit, pasojë për bizneset në rrugën “De Rada” të Prizrenit

Asamblistët e Lëvizjes Vetëvendosje!, Dafina Alishani, Selman Sokoli dhe Ilir Gashi, kanë vizituar bizneset në rrugën 'De Rada', ku po zhvillohen punimet e ndërtimit...

Takimi i fundit me hanën

Enver Sulaj Hana kishte fshehun fytyrën e përtrime Fresku i vonuem i stinës së gurit Më binte në krye si zjarrmi -si kangë fillimi -si lot zhgënjimi. Pastaj kaluen shumë...

Lajmet e Fundit