16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Prizreni kremton 17 Shkurtin-Ditën e Pavarësisë

SAMSUNG DIGIMAX A503Edhe në Prizren ka filluar kremtimi i gjashtë vjetorit të Pavarësisë. Aktivitete të shumta organizohen për nder të kësaj feste.

Në ora 10,00 kanë filluar homazhet në Varrezat e Dëshmorëve në Landovicë, ndërsa në ora 10,30 te “Monumenti i Lirisë”. Në ora 11,00 për nder të kësaj feste mbahet edhe seanc solemne në Shtëpinë e Bardhë.

Në ora 12,00 fillon gara në vrapimi (rrugëve të qytetit), ndërsa në 12 e 15 minuta Koncert i SHKA “Agimi” (Key).

Në ora 12 e 30 minuta –hapet ekspozita figurative e piktorit mr. Agim Kryeziu.

Në ora 13,00 – Xhiro me biçikleta. Nisja bëhet nga Ura e Arastës.

Në ora 13 e 15 minuta bëhet përurimi i objektit të Urgjencës,përball Kolegjit “Fama”.

Në ora 20:00 bëhet ceremonia përmbyllëse e festivalit “Sculpfest, dhe koncerti i grupit Jericho” (Sheshi i LP-së) ./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

25 vite nga protesta studentore e vitit 1997

Sot bëhen 25 vite nga protesta më e madhe studentore e vitit 1997, e organizuar nga Unioni i Pavarur i Studentëve të Universitetit të...

SBAShK-u: Pro pezullimit të grevës votuan 54.88%, kundër pezullimit 45.12%

SBAShK-u përmes një postimi në Facebok ka treguar se pro pezullimit të përkohshëm të grevës ( më së largu deri në janar 2023) janë...

Lajmet e Fundit