33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Në Prizren fillon pa pengesë procesi zgjedhor

Zgjedhjet-ksProcesi  zgjedhor në Prizren ka filluar me kohë. Zyrtari i KKZ-së, Ilir Baldedaj tha se deri më tash nuk është vërejtur asnjë pengesë .

“Në ora 6:00  në të gjitha vendvotimet ka shkaur matriali i zgjedhjeve”, tha Baldedaj.

Sipas tij, në ora 7:00 në të gjitha vendvotimet ka filluar porcesi i votimit në mënyrë të rregullt.

Në  balotazh kanë mbetur kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit,  Ramadan Muja dhe ai i LDK-së, Eqrem Kryeziu. /PrizrenPress.com/

 

 

 

Më Shumë

Premtimet boshe të kryeministrit Kurti

Shkruan: Fahri Musliu Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, para plot tre vitesh, më 1 qershor 2021, në ditëlindjen e 85-të, mbajti një fjalim shumë frymëzues...

Rrëfimi i fotoreporterit që xhiroi largimin e forcave serbe nga Prizreni

Muaji qershor për shumicën e qytetarëve të vendit është i spikatur për shkak se pikërisht në këtë muaj vendi u çlirua nga Serbia. E,...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit