18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Lajmëro parregullsitë falas në 500 88

Lajmero parregullsiteEdhe sot, qytetarët e Kosovës, në 25 komuna mund të votojnë dhe vëzhgojnë, duke raportuar çdo parregullsi që shohin kur ata të votojnë, në numrin 500 88, krejtësisht falas.

Fondacioni i Kosovës për Shoqëri të Hapur, është e gatshme të pranoj mesazhe nga çdokush që mund të vërejë çfarëdo që ata konsiderojnë se është parregullsi.

Për raundin e parë të zgjedhjeve lokale më 3 nëntor, në numrin 500 88 kishin arritur më shumë se 10 mijë mesazhe, ndërkaq 6 mijë e 152 prej tyre ishin konsideruar si valide.

Më Shumë

AUV: Therja e kurbaneve të bëhet vetëm në thertore të licencuara, ndryshe do të ndëshkohen

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka bërë thirrje që therja e kurbaneve me rastin e festës së Kurban Bajramit, të bëhet vetëm në thertoret...

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet për posedim të marihuanës

Është arrestuar një person në Prizren, pasi që gjatë kontrollit në trup i janë gjetur dhe konfiskuar si prova materiale: shtatë (7) foli paketim...

Lajmet e Fundit