33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Rezultatet, dy orë pas mbylljes së vendvotimeve

ShqipePantina-DnVNë raundin e dytë të votimeve për zgjedhjet lokale, i cili do po zhvillohet sot, rrjeti i organizatave joqeveritare “Demokracia në Veprim” ka angazhuar rreth 1600 vëzhgues, të cilët do të raportojnë për çdo parregullsi që do ta vërejnë në qendrat e votimit.

Shqipe Pantina, anëtare e Bordit të “Demokracisë në Veprim”, gjatë një interviste për gazetën “Zëri” bën të ditur se ky rrjet i OJQ-ve do t’i publikojë rezultatet preliminare për shtatë komunat më të mëdha të vendit dy orë pas mbylljes së vendvotimeve, përkatësisht rreth orës 21:00 të ditës së diel.

Ajo thotë se kërkohet një efikasitet më i madh i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dhe shprehet e zhgënjyer me faktin se si ky institucion edhe pas një muaji, nga raundi i parë i votimeve, nuk ka publikuar rezultatet për asambletë komunale.

Më Shumë

14 vjet nga vdekja e aktorit, Bekim Fehmiu

Po mbushen 14 vjet që nga vdekja e njërës ndër figurave më të lartësuara të aktrimit shqiptar, Bekim Fehmiut. Pas vetes ai la vepra të...

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

Oferta Verore në Hotel Holiday, Velipoj  Përjetoni një pushim të mrekullueshëm në bregdetin e Velipojës me ofertën tonë të veçantë!  Hotel Holiday Data e vlefshmërisë: Deri më...

Lajmet e Fundit