3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Në Prizren po vijnë persona edhe nga vendet që s’janë prekur nga tërmeti, nisin verifikimet

Rreth 100 persona kanë mbërritur në Prizren, në kampin e ish-KFOR-it gjerman.

KTV raporton se mbrëmë kanë mbërritur 51 dhe sot rreth 31 tjerë.

Në vendin e ngjarjes po qëndron edhe kryetari Mytaher Haskuka

Raportohet se gjithashtu se në këtë kamp që kanë mbërritur persona nga Shqipëria për t’u strehuar, shumica vijnë nga komuniteti pakicë.

Image

Sipas tij, janë duke u evidentuar të gjithë, pasi sipas informatave nga policia, ka edhe persona që vijnë nga zonat që nuk janë të prekura nga tërmeti.

Evidentimi dhe verifikimi, sipas Haskukës, po bëhet për të shmangur keqpërdorimet e mundshme.

Më Shumë

Zgjatet afati i aplikimit për subvencione

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka njoftuar se e ka zgjatur afatin për aplikim për pagesa direkte/subvencione për kulturat bujqësore deri më...

Prizren: Djali ia demolon zyrën babait, policia e arreston dhe i sekuestron marihuanë e heroinë

Policia e Kosovës raporton se kanë arrestuar në Prizren një person të dyshuar, mashkull, i cili ka ushtruar dhunë ndaj babait të tij. ‘’Është arrestuar...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit