12.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Negociatori i përjetshëm

Blerim ShalaVetëm dy ditë pas largimit nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Blerim Shala, është nisur drejt kryeqytetit evropian për të marrë pjesë në takimin e sotëm, që pritet të zhvillohet në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi.

Shala, i cili në ë mandatin e kaluar ishte emëruar koordinator politik i dialogut me Serbinë, të njëjtin pozicion do të mbajë edhe në Qeverinë e Isa Mustafës. Ish nënkryetari i AAK-së njihet për relacione të mira me ndërkombëtarët, i cili ka qenë pjesë e të gjitha proceseve politike në vend që nga vitet e 90-ta, përfshirë këtu edhe konferencën e Rambujesë, bisedimet e Vjenës, shkruan “Zëri”.

Më Shumë

Merret vendimi, SBASHK-u pezullon grevën

Kryetari i Këshillit Grevist, Rrahman Jashari përmes një konference të jashtëzakonshme për medie ka deklaruar se në bazë të vullnetit të shumicës së grevistëve,...

“Hoteli është një shtëpi e dytë”, Dafina Zeqiri vjen plot stil në pozat e reja

Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri ka përmbyllur një sezon verore tejet të suksesshme me angazhime të shumta në koncerte dhe mbrëmje muzikore. Ndërsa, tani ajo...

Lajmet e Fundit