11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Nëndega e PDK-së në Pagarushë, i bashkohet Nismës

aderimNëndega e PDK-së në fshatin Pagarushë, është shkrirë sot në subjektin politik, Nisma për Kosovë në Malishevë.

Anëtarët e Kryesisë së PDK-së në këtë fshat, nëpërmjet një deklarate me shkrim kanë sqaruar arsyet e dhënjes së dorëheqjes nga PDK-ja.

“Pas dorëheqjes së Haki Krasniqit nga PDK-ja para pak dite ne kemi vendosë të përkrahim Hakiun dhe Nismën për Kosovë të Fatmir Limajt”, thuhet në deklaratën e dorëheqjes së anëtarëve të PDK-së në Pagarushë. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Fillon edicioni i 21-të i manifestimit “Java e Remzi Ademajt – Shtigjeve të Lirisë” në Prizren

Manifestimi tradicional "Java e Remzi Ademajt - Shtigjeve të lirisë" ka nisur në Prizren me hapjen e edicionit të 21-të. Organizuar nga drejtoria e Arsimit,...

Voziti 222 km/h në autostradën “Ibrahim Rugova”, gjobitet shoferi me 500 euro

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka identifikuar shoferin që drejtoi veturën me shpejtësi prej 222 km/h dhe të njëjtin e ka gjobitur me...

Lajmet e Fundit