0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e stadiumit në Gjonaj

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, bashkë me kryetarin e FFK-së, Agim Ademi, kanë nënshkruar Memorandum Bashkëpunimi për ndërtimin e stadiumit të futbollit në Gjonaj të Hasit.

Këtë e ka bërë të ditur kryetari Totaj përmes një postimi në facebook.

Njoftimi i plotë:

Një lajm i mirë për qytetarët e Komunës së Prizrenit, sidomos për sportistët dhe tifozët e futbollit.

Sot, nënshkruam Memorandum Bashkëpunimi me Federatën e Futbollit të Kosovës, për ndërtimin e stadiumit, sipas standardeve të UEFA-së, në fshatin Gjonaj.

Rëndësia e këtij stadiumi është e madhe, pasi, Komunës sonë po i shtohet edhe një arenë sportive ku do të zhvillohen ndeshje e gara të të gjitha kategorive në futboll.

Më Shumë

Zelensky – heroi i luftës së Ukrainës, sot mbush 45 vjet

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, sot feston ditëlindjen e 45-të. Zelensky, i cili shërben si presidenti i gjashtë i Ukrainës që nga viti 2019, u bë...

Arkivi i Austrisë: Ky është varri i Isa Boletinit në Podgoricë, vetëm disa ditë pas vrasjes

Në janar të 1916-s, ushtritë austro-hungareze po depërtonin në territorin malazez. Më 20 janar 1916 malazezët vendosin të transferojnë kosovarët në Podgoricë. Ndërsa austro-hungarezët...

Lajmet e Fundit