13.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Nesër bëhet renditja e partive politike në KQZ

KQZ-logoKomisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se nesër do të bëhet tërheqja e shortit për renditjen e 103 subjekteve politike për zgjedhjet lokale që do të mbahen me 3 nëntor.

Ndërkohë, KQZ ka përfunduar certifikimin e subjekteve politike, dhe ka bërë me dije se janë certifikuar 7 mijë e 932 kandidat.

Ndryshe, lista e sponsorizuar nga Beogradi që në fillim mbante emërtimin “Srbija” tash do të njihet me emërtimin “Iniciativa Qytetare Serbe”, ndërkaq lista e Oliver Ivanoviqit e cila quhet “Srbija, Demokracia”, tash do të quhet “Iniciativa Qytetare-PSD-Oliver Ivanoviq”.

Prizren, burri sulmon fizikisht gruan dhe djalin e tij

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të dhunës në familje që ka ndodhur në Prizren. Rasti ka ndodhur më 29 shtator, rreth orës...

Dy të vdekur pas një sulmi nga një ari në Parkun Kombëtar Banff të Albertas, Kanada

Dy persona janë gjetur të vdekur pas një sulmi nga një ari në Parkun Kombëtar Banff të Albertas, tha në një deklaratë Parks Canada. Sipas...

Lirikë stine

Lajmet e Fundit