14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Nesër bëhet renditja e partive politike në KQZ

KQZ-logoKomisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se nesër do të bëhet tërheqja e shortit për renditjen e 103 subjekteve politike për zgjedhjet lokale që do të mbahen me 3 nëntor.

Ndërkohë, KQZ ka përfunduar certifikimin e subjekteve politike, dhe ka bërë me dije se janë certifikuar 7 mijë e 932 kandidat.

Ndryshe, lista e sponsorizuar nga Beogradi që në fillim mbante emërtimin “Srbija” tash do të njihet me emërtimin “Iniciativa Qytetare Serbe”, ndërkaq lista e Oliver Ivanoviqit e cila quhet “Srbija, Demokracia”, tash do të quhet “Iniciativa Qytetare-PSD-Oliver Ivanoviq”.

Më Shumë

Një delegacion nga Austria viziton komunën e Rahovecit

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka pritur në takim ambasadorin e Austrisë në Kosovës, Christoph Weidinger, kryetarin e Kuvendit të Austrisë së...

Araujo do të operohet, humbet Kupën e Botës

Qendërmbrojtësi i Barcelona-s, Ronald Arauja ka marrë vendimin për t’u operuar. Uruguajani u dëmtua gjatë grumbullimit me kombëtaren në tendinën e këmbës së djathtë. 23-vjeçari...

Lajmet e Fundit