-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Nis edicioni i 18-të i festivalit “Netët Korçare të Poezizë”

korca40 poetë nga i gjithë Ballkani marrin pjesë në edicionin e 18-të të festivalit “Netët Korçare të Poezizë”, organizuar nga bashkia e Korçës.

Aktiviteti ka nisur me krijimtarinë e poetit të mirënjohur korçarë, Skënder Rusi, ndërsa do të vijojë për tre netë radhazi ku në fund do shpallet dhe fituesi.

Më Shumë

Chelsea gaboi tre herë lidhur me dokumentet e transferimit të Ziyech

Hakim Ziyech mund të quhej transferimi më i fundit i skuadrës së Paris Saint-Germain. Megjithatë, kjo nuk ndodhi, pasi që u bë një gjë e...

24 vjet nga masakra e kryer nga forcat serbe në Rogovë të Hasit

Sot u bënë 24 vjet nga masakra që është kryer nga forcat serbe në fshatin Rogovë të Hasit, ku ranë në pritë luftëtarë të...

Lajmet e Fundit