-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

“Srbska” anon kah PDK-ja

sepskaLista “Srbska” është deklaruar e gatshme të bashkëpunojë me partitë shqiptare, megjithatë koalicioni me PDK-në e kryeministrit në detyrë, Hashim Thaçi, për një koalicion qeverisës do të ishte më i preferueshëm.

Kështu të paktën janë deklaruar përfaqësuesit e listës “Srpska” të cilët kanë thënë se para se të hyjnë në koalicion me ndonjë parti politike shqiptare, do të analizojnë edhe një herë qasjen që kanë pasur këto parti ndaj komunitetit serb…/zeri/

Më Shumë

Escobari: Për ShBA-në, njohja reciproke është qëllimi final i dialogut Kosovë-Serbi

Emisari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se për ShBA-në, qëllimi final i dialogut Kosovë-Serbi është njohja reciproke. Escobari këtë deklaratë e ka...

Dashuria, puna dhe paratë, njihuni me parashikimin e Horoskopit për sot

Dashi: Ndërsa Hëna është në Gaforre, mund të ndjeni siklet. Një mik mund t’ju ofrojë dorën e ndihmës për të zgjidhur problemet tuaja. Dëgjoni...

Lajmet e Fundit