23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Nis rregullimi i kompleksit memorial në Korishë të Prizrenit

Kryetari i komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe drejtori i Drejtorisë së Administratës, Osman Hajdari, kanë bërë përurimin e rifillimit të punimeve të kompleksit memorial në Korishë, i cili i dedikohet viktimave të luftës së fundit.

“Ky projekt do të përfundojë sipas planit dinamik dhe do të jetë një ndër komplekset kryesore që do të dëshmojë për sakrificën e martirëve dhe krimet e ushtrisë serbe ndaj shqiptarëve”, ka njoftuar komuna e Prizrenit.

Më Shumë

Aksident zinxhiror në Tupec të Prizrenit, 5 vetura të përfshira

Pesë vetura janë përfshirë në një aksident zinxhiror në fshatin Tupec të Prizrenit, shkruan PrizrenPress Sipas policisë, përveç dëmeve materiale lëndime trupore kanë pësuar 5...

Hoqi flamurin turk, shqiptari bëhet “hero” nga mediat greke: Patriot i vërtetë!

Gjesti i pushuesit shqiptar që hoqi flamurin turk nga një kullë vrojtimi në Gjirin e Lalzit dhe më pas e hodhi në det, është...

Lajmet e Fundit