15.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

13 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë 13 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e infektimit me COVID-19, shkruan Express.

Kjo u bë e ditur nga ana e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik në raportet ditore të këtij institucioni.

E numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kosovë ka arritur në 480 persona.

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 406 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 99 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 13 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv”, thuhet ne njoftim

Më Shumë

Fernandez nuk do të largohet nga Chelsea

Enzo Fernandez, ka thënë se nuk ka plane që të largohet nga skuadra e Chelseat. Fernandez, mes tjerash thekson s e nuk është ende në...

FSK pranon kamionë ushtarak gjerman në vlerë 2.7 milionë €

Forcat e Sigurisë së Kosovës janë bërë me pesë kamionë ushtarak sot pas ceremonisë së pranim-dorëzimit të mjeteve në vlerë prej 2.7 milionë eurove...

Lajmet e Fundit