19.8 C
Prizren
E premte, 12 Prill, 2024

Nisin punimet e fazës së dytë në “Gurën e Poslishtit”

Sot kanë filluar punimet e fazës së dytë në “Gurën e Poslishtit”, me qëllim të krijimit të zonave turistike për qytetarët e Komunës së Prizrenit dhe turistëve vendës e të huaj.

Me këtë rast, drejtoresha e Turizmit dhe Zhvillim Ekonomik, Lirija Bytyqi, ka potencuar se krijimi i lokacioneve turistike është prioritet i qeverisjes aktuale lokale me synim promovimin e turizmit malor dhe resurseve të Komunës së Prizrenit. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

25 vjet nga Beteja e Koshares, Haradinaj: Thyerja e kufirit Kosovë – Shqipëri ishte ditë gëzimi për të gjithë shqiptarët

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në manifestimin qendror “Beteja e Koshares”. Ai ka thënë se fitorja në...

Bajram Gigolli lanson projektin e radhës, i dedikohet dëshmorëve dhe martirëve të Lubizhdës së Hasit

Me një theks të fortë historik, kjo këngë përshkruan ngjarjet e njëra prej betejave më të rëndësishme të luftës së fundit në vendin tonë. Me...

Lajmet e Fundit