3.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Murati për buxhetin: Janë një miliard euro të hyra më shumë me Qeverinë Kurti

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, në një konferencë për media ka folur për buxhetin për vitin 2023.

 

Ai ka thënë se janë një miliard euro të hyra më shumë me Qeverinë Kurti se sa qeveritë e kaluara që ishin në krye të vendit.

“Para qeverisë sonë të hyrat për një vit ishin 1.8 miliardë euro, ndërsa për këtë vit ne kemi planifikuar të kemi të hyra 2.8 miliardë euro, një miliard më shumë”, ka thënë Murati.

“Një prej kategorive me rritjen më të madhe tek të hyrat është tatimi në korporata, tatimi në të hyrat e korporatave, paguajnë më shumë tatim tani”, ka thënë Murati,

Më Shumë

Mel C zbulon se kurrë nuk do të performonte në ‘Katar 2022’ as për një marrëveshje milionëshe si ajo e David Beckhamit

Mel C ka zbuluar se ajo do të refuzonte një ofertë për të performuar në vendin mikpritës të Kampionatit Botëror, Katar. Këngëtarja 48 vjeçe, tha...

Arrestohen tre të dyshuar për fajde në Prizren

Tre persona janë arrestuar nga Policia të martën në Prizren, pasi dyshohen për veprën penale “fajde, detyrim, kanosje”. Gjatë bastisjes në banesën dhe veturën e...

Lajmet e Fundit