34.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Nisma nis procedurat për mbledhjen e jashtëzakonshme të Kuvendit në Prizren

Kuvendarët e NISMA Socialdemokrate në Prizren sot kanë iniciuar procedurën për mbledhje të jashtëzakonshme të Kuvendit në Prizren, në të cilën do të diskutohet për gjendjen në arsim.

“Kuvendarët e NISMA Socialdemokrate në Prizren sot kanë iniciuar procedurën për mbledhje të jashtëzakonshme të Kuvendit në Prizren lidhur me gjendjen e rëndë në arsim dhe ndërhyrjet politike të z.Haskuka në mbarëvajtjen e procesit arsimorë”, thuhet në njoftim të Nismës.

“Me mbështetje të 23 nënshkrimeve nga kuvendarët e të gjitha subjekteve opozitare (NISMA, PDK,LDK,AAK) presim që debati lidhur me gjendjen e rëndë në arsimin prizrenas të kontribohet në Kuvendin e Prizrenit nga të zgjedhurit e qytetarëve që të bie në binarët e vetë”.

Më Shumë

Një është pak, hekurudhës për Durrës i duhen 2 trase

Hekurudha në mes të Durrësit e Prishtinës ishte kryemarrëveshja e mbledhjes së fundit në mes të qeverisë së Kosovës e asaj së Shqipërisë. Por, ajo...

Deponohen para të falsifikuara në një bankë në Prizren

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se përfaqësuesi i një banke private në Prizren, ka njoftuar policinë se nga 15 maj deri më...

Lajmet e Fundit