-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Një gruaja e rrah me taka burrin, 44-vjeçari kërkon ndihmë nga policia e Rahovecit

Pas një mosmarrëveshje mes burrit dhe gruas në një familje në Rahovec, një 44-vjeçar ka kërkuar ndihmën e Policisë pasi dyshohet se gruaja iu vërsul burrit duke e goditur me taka.

Burimet nga Prokuroria kanë bërë me dije se bazuar në dëshminë e burrit, rasti ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, kur e dyshuara, gruaja e tij 30-vjeçare e ka rrahur atë, duke i shkaktuar lëndime trupore, pas një mosmarrëveshje që patën mes vete.

Sinjali mëson se motivi i rastit dyshohet të jetë një zënkë momentale që eskaloi deri në atë pikë sa gruaja iu vërsul burrit duke e sulmuar me taka. Përballë kësaj situate, viktima ka vendosur ta njoftojë Policinë për dhunën që ka përjetuar.

Si rezultat i raportimit të rastit, e dyshuara është shoqëruar në stacion për intervistim, ku ka rrëfyer versionin e saj të ngjarjes që kishte ndodhur.

Pas përfundimit të procedurave policore, me urdhër të Prokurorit të Shtetit ndaj saj kanë nisur hetimet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Dhunë në familje’./sinjali/

Më Shumë

Moti sot me diell, temperaturat deri në 17 gradë

Moti për këtë të mërkurë pritet të jetë me intervale të gjata me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nëpër zona të kufizuara do të...

Tri ditë para dasmës i vdiq babai, Totaj: Cermonia e dasmës u shndërrua në cermoni mortore

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pasur një rrëfim tejet personal dhe emocional në emisionin “Kendiv”. Ai foli për familjen, sfidat, momentet e lumtura...

Lajmet e Fundit