19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Një i mitur e ther me thikë një person në Zhur të Prizrenit, arrestohet

Një i mitur është arrestuar të matën rreth orës 20:13, në fshatin Zhur të Prizrenit, pasi dyshohet se ka therur me thikë një person, shkruan PrizrenPress

Sipas policisë, viktima ka pranuar trajtim mjekësor, ndërkaq i dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Fsh. Zhur, Prizren 06.09.2022 – 20:13. Viktima mashkull kosovar ka pësuar lëndime të rënda trupore pasi është goditur me thikë nga i dyshuari kosovar (i mitur) viktima është dërguar për trajtim mjekësor dhe sipas mjekëve ka pësuar lëndime të rënda, por është jashtë rrezikut për jetë. I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Rasti “Burdushi”, eksperti financiar thotë që të hyrat nga “Western Unionin” nuk ishin në raportin final të ATK-së

Eksperti financiar, Ramadan Ferizi, ka thënë se raporti final i departamentit të hetimeve tatimore të Administratës Tatimore të Kosovës (ATK),  ka përfshirë të hyrat...

Në Prizren me aktivitete shënohet Dita Botërore e Zemrës

Me dy aktivitete të ndryshme, Drejtoria Komunale e Shëndetësisë në Prizren ka bërë shënimin e Ditës Botërore të Zemrës, raporton PrizrenPress Me aktivitetin e realizuar...

Lajmet e Fundit