24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Një i vdekur dhe 1 mijë e 84 raste me COVID-19 për 24 orë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë edhe sot ka publikuar raportin 24-orësh për rastet e reja në vendin tonë.

Sot janë raportuar 1 mijë e 84 raste të reja, ndërsa një person ka vdekur, kurse janë shëruar 406 pacientë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë vaksinuar 293 njerëz, teksa numri total i dozave të administruara është 1 milion e 832 mijë e 519.

Ndryshe, MSh-ja sot iu bëri thirrje qytetarëve për vaksinim në mënyrë që të parandalohet vazhdimi i rritjes së rasteve.

Më Shumë

Deri në 4 orë pritje në Merdare

Fluksi në disa pika kufitare po vijon edhe në mëngjesin e së dielës, kryesisht në dalje. Në pikëkalimin kufitar në Merdar pritjet në dalje janë...

Drejtori i kompanisë poston foto duke qarë pasi largoi disa punëtorë nga puna

Drejtori Ekzekutiv i Linkedin është bërë lajm  pasi postoi një selfie të tij duke qarë pas pushimeve nga puna që bëri në kompaninë e...

Lajmet e Fundit