17.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

Një i vdekur dhe 842 raste të reja me COVID-19

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë shfaqur 842 raste të reja me COVID-19, si dhe ka vdekur një person që ishte i prekur me këtë virus.

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se të shëruar janë 110 persona, ndërsa 6,418 raste janë aktive me COVID-19.

Po ashtu, dje janë vaksinuar 410 qytetarë

Më Shumë

Haradinaj viziton DokuFest-in, thotë se po e vendos Kosovën në hartën e botës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vizituar sot festivalin ndërkombëtar të filmit dokumetar dhe atij të shkurtër, DokuFest, në Prizren,...

Prizren:250 euro gjobë ndaj shtetasit egjiptian i cili përmes malit kishte hyrë ilegalisht në Kosovë

Gjykata Themelore në Prizren, këtë të premte ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit M.B shtetas egjiptian duke e dënuar me 250 euro gjobë...

Lajmet e Fundit