13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Një i vdekur dhe 842 raste të reja me COVID-19

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë shfaqur 842 raste të reja me COVID-19, si dhe ka vdekur një person që ishte i prekur me këtë virus.

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se të shëruar janë 110 persona, ndërsa 6,418 raste janë aktive me COVID-19.

Po ashtu, dje janë vaksinuar 410 qytetarë

Më Shumë

Sulo Gradeci: Ju rrëfej Enver Hoxhën, si e mbrojta për 30 vjet

Rrëfimi i kolonel Sulo Gradecit, shefi i Sigurimit të Sekretarit të Parë të PPSH-së, njeriun që i qëndroi pranë dhe u përkujdes për jetën e...

32 aksidente brenda 24 orëve, policia shqipton mbi 2 mijë gjoba

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndodhur 32 aksidente trafiku. Sipas njoftimit, 15 prej tyre kanë qenë me të...

Lajmet e Fundit