9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

Prizren, hapen parkingjet e shkollave për diasporën

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka marrë vendim për lejimin e shfrytëzimit të parkingjeve të disa shkollave, si parkingje pa pagesë për të gjitha automjetet e bashkëatdhetarëve dhe qytetarëve tjerë të komunës.
Kjo do të lejohet deri më 20 gusht të këtij viti.
“Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka marrë vendim për lejimin e shfrytëzimit të parkingjeve në këto shkolla: “Lidhja e Prizrenit”, “Gjon Buzuku”, “Emin Duraku” dhe “Motrat Qiriazi” të Komunës së Prizrenit, si parkingje pa pagesë për të gjitha automjetet e bashkëatdhetarëve dhe qytetarëve tjerë të Komunës së Prizrenit, deri më 20.08.2022.”, thuhet në njoftim.

Filloi ndërtimi i projektit “Park Residence”

Bëhu me banesë pranë Parkut të Qytetit
Përjetoni qetësin dhe rehatin pranë Lumbardhit
Lokacioni i përshtatshëm me lokale afariste përgjatë rrugës kryesore!
“FRYMO LIRSHËM”
?+383 44 128 112
Sponsorizuar
Mund të jetë një imazh i ambiente të jashtmeMund të jetë një imazh i ambiente të jashtme
——————————————————————————————–————————–

Më Shumë

Sot moti me diell, temperaturat deri në 26 gradë Celsius

Moti sot në Kosovë parashikohet të jetë me diell dhe po ashtu edhe me vranësira. Siç bën të ditur Meteo Kosova, era do fryjë kryesisht...

Latifi: Kosovës i duhet ndihma profesionale, jo `dyqanet e kirurgjisë`

Kirurgë shqiptarë në mërgatë do ta ndihmojnë Kosovën dhe shëndetësinë e saj, përmes Kolegjit të Kirurgëve të Kosovës. Kryetari i këtij kolegji Dr. Rifat...

Lajmet e Fundit